KOSÍK vinařství a penzion

Vinařství

Historie vinařství

Historie vinařství se začala psát již před 100 lety, kdy prastařeček Kosík založil svoje první vinice v Dolních Bojanovicích. V tradici rodu pokračoval i stařeček Kosík v Mikulčicích a p.Cyril Kosík- otec majitele vinařství již ve Tvrdonicích.Na počátku 90.let začal Cyril Kosík sadit poastupně vinice ve dvou vinařských tratích-Nové Vinohrady obec Tvrdonice a Stará Hora-obec Týnec, jejichž celková výměra v současné době dosahuje 10 hektarů Výroba byla do r.2003 zaměřena předvším na prodej hroznů a sudových vín V r. 2003 začal budovat vinařství jako své hobby MUDr.Pavel Kosík, Původně malý provoz se během doby rozrostl do současné podoby, kdy firma zpracovává až 180 tun hroznů ročně a vyrábí 100.000 litrů vín jakostních a přívlastkových.V rámci rozšíření provozu vinařství nakoupilo v roce 2013 14,5 hektaru vinic v katastru obce Hrušky v tratích Újezda a Hastrmany a současně vysadilo vinohrady dále v tratích obcí Tvrdonice a Týnec. Současně došlo k navýšení počtu pěstovaných odrůd v sortimentu bílých a nověji i červených vín a celková obhospodařovaná plocha vlastních vinic je 24,5 hekataru. Vinařství tak má disposici hrozny z celkem 34 hektarů vinic, které všechny zpracovává

Regionální zástupci

Vinotéka LAHVINKA   ing. Jaromír Sychra, 17.listopadu 38 , Havířov-Podlesí

Vinotéka ve dvoře- Magdalena Vaňková, Belgická 35, Praha 2-Vinohrady           

Vinotéka u Zámku- Brandýs nad Labem, ul.I.Olbrachta 265

Vinotéka na Palmovce  - Pavel MIKO- Praha 8, Heydukova 16

 

 

 

Degustační sklep Vinařství Posezení pro hosty penzionu Vinařství Vinařství Vinařství Penzion U Kosíku

Aktuálně

27. 3 -

Ročník 2015 v prodeji

Od začátku roku 2016 jsme začali uvádět mladá vína r.2015 do prodeje a nyní kromě 3 odrůd u kterých čekáme na zatřídění jaou prakticky všechna bílá i růžová vína v prodeji i v e-shopu.

Současně jsme poslali některá vína do kládní na soutěže , které již proběhly. Na Vinum Juvenale dostalo hned 5 vín stříbrné medaile- Cuvee TR+RB,Chardonnay tadeas pozdní sběr, Ryzlink vlašský kabinetní víno a pod značkou Vine tree náš Ryzlink rýnský podzní sběr a Neuburské kabinetní víno.

Další výstava se koná nyní v MOdre- Vitis aurea Modra, zde dostal Hibernal  pozdní sběr Zlatou medaili a Rulandské bílé výběr z hroznů stříbrnou.

Ale koneckonců, důležité je hdonocení zákazníků- pokud jim budou vína chutnat a budou je kupovat, budete to nejlepší ocenění práce.

 

PK